KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12487257
nr 1248 7257
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Flicka, signerad. Motivet: 10x18
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 april 2019
kl 19:41:57
15/4 19:31:12
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman